Zabawa andrzejkowa w kl. 2a

By tradycji stało się zadość, 28 listopada uczniowie klasy 2a zebrali się w swojej sali lekcyjnej, aby wziąć udział w zabawie andrzejkowej. Podczas hucznej zabawy, tańca i  śpiewu przy dźwiękach znanych przebojów nie mogło zabraknąć czasu na wróżby. Dzieci odgadywały kim będą w przyszłości, Dziewczęta mogły poznać imię swojego przyszłego wybranka, chłopcy wybranki. Kto chciał przekonać się, czy będzie miał powodzenie w miłości, ustawiał buty i kierował je w stronę drzwi śledząc, czy jego (jej) jako pierwszy przekroczy próg, doszukiwali się symbolicznych znaczeń w przedmiotach, nabierających w tym dniu szczególnej mocy. Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele i wszyscy z utęsknieniem czekają już na następny andrzejkowy bal. Wszyscy zadowoleni wrócili do domów pełni wiary, że spełni im się to, co wywróżyli sobie tego magicznego wieczoru.