Teatr Dormana

W czwartkowe przedpołudnie uczniowie klas 1 – 3 przenieśli się w niezwykły świat Doliny Muminków.  A wszystko to za sprawą oglądanego spektaklu w Teatrze Dzieci Zagłębia w Będzinie. Tego dnia w domu Muminka zjawili się serdeczni przyjaciele rodziny, ale także goście, którzy – jak się okazało – nie zawsze mają dobre zamiary. I pewnie to byłby zwykły dzień spędzony na zabawach przed domem, gdyby nie pewien tajemniczy kapelusz, który spadł z nieba … lub nie wiadomo skąd. Widowisko przepełnione  było licznymi piosenkami, a wielobarwne dekoracje sceniczne wiernie odtwarzały oryginalne ilustracje wydań książkowych i scenografie popularnego serialu animowanego.  Dzieci oglądały przedstawienie z wielkim zainteresowaniem,  reagowały bardzo emocjonalnie, głośnym śmiechem i okrzykami, a na koniec podziękowały aktorom gromkimi brawami. Wizyta w teatrze była dla nich nie tylko świetną zabawą i rozrywką, ale przede wszystkim okazją do spotkania ze sztuką i kulturą.