Kształcimy uczniów na miarę politechniki

Powyższy tytuł jest jak najbardziej na miejscu. Podczas realizacji projektu „MECH” uczniowie naszej szkoły wcielają się w rolę m.in. inżynierów, techników, matematyków, fizyków oraz wielu jeszcze innych, w tym również wzajemnych przyjaciół.
Podczas wspólnych zajęć kontynuujemy budowę poduszkowca. W chwili obecnej zespół MECH dokonał kilkunastu odkryć – uczniowie wynaleźli sposoby godne uzyskania patentu w Urzędzie Patentowym. Wymienić można np.: skonstruowanie korpusu modelu poduszkowca, skonstruowanie wirnika dmuchawy, wymyślenie sposobu zabezpieczeń przed niekontrolowanym uszkodzeniem łopat wirnika turbiny, celowe zamienienie specjalistycznych elementów konstrukcyjnych przedmiotami codziennego użytku, etc.
Prace naszego zespołu są na półmetku. Uzyskaliśmy moc niezbędną do uniesienia modelu poduszkowca. Następnym krokiem jest uzyskanie sterowności oraz podłączenie modułów zdalnego sterowania.
Kilka filmików z faz testowych:

Kolejne będziemy dołączali w miarę postępów prac.

Do usłyszenia – MECH