Odważni, profesjonalni, wrażliwi

27 marca odbył się po raz kolejny Szkolny Konkurs Pomocy Przedmedycznej. Do rywalizacji stanęło 11 uczniów klas siódmych. Młodzież najpierw musiała uporać się z teorią rozwiązując test. Druga część konkursu wymagała od uczniów umiejętnego wykorzystania teorii w praktyce. Poparzenie ciepłym napojem, upadek ze schodów, zwichnięcie stawu na lekcji wychowania fizycznego, omdlenie w dusznym pomieszczeniu, krwotok z nosa – to tylko niektóre symulowane wypadki, z którymi uczniowie musieli się zmierzyć. Uczestnicy nie posiadali profesjonalnego sprzętu medycznego, a do ratowania życia musieli użyć podręcznych przedmiotów.

Po zsumowaniu punktów okazało się, że pierwsze miejsce zajęła Nikola Nalepa. Na drugim miejscu ulokował się Bartosz Filipiak, a brązowy medal wywalczył: Patryk Jaromin.

Podczas konkursu uczniowie wykazali się niezwykłą wiedzą z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Co więcej, potrafili wczuć się w każdą, wymyśloną przez organizatorów sytuację. Najważniejsza jest jednak ich odwaga w niesieniu pomocy poszkodowanym w wypadkach oraz niezwykła wrażliwość na los drugiego człowieka. Brawo dla naszej młodzieży!