Pierwszy w Polsce próbny Egzamin Ósmoklasisty online!

Za miesiąc uczniowie kończący naukę w szkole podstawowej przystąpią do pisania egzaminu ósmoklasisty. Wyniki, które
uzyskają, będą miały decydujący wpływ na rekrutację do szkół średnich.

Nic więc dziwnego, że w wielu polskich domach trwa wzmożona nauka. Uczniowie wykorzystują ten ostatni miesiąc na powtórkę materiału z polskiego, angielskiego i matematyki. Czy są już odpowiednio przygotowani? A może przydałoby się jeszcze odświeżyć niektóre tematy? Na jaki wynik mogą obecnie liczyć? Odpowiedzi na te pytania może dostarczyć innowacyjny, pierwszy w Polsce Próbny Egzamin Ósmoklasisty <https://dyktanda.pl/egzamin-osmoklasisty/> [1] Online. Jego organizacji podjęła się platforma edukacyjna ZDAY we współpracy z Polskim Instytutem Edukacji.

Dlaczego wybrano taką formę? – Ważne było dla nas, żeby próbny egzamin był dostępny dla każdego ucznia. Forma online stwarza możliwość rozwiązania w domu albo w szkolnej bibliotece po lekcjach. Wystarczy telefon z dostępem do internetu, choć my zdecydowanie rekomendujemy rozwiązywanie egzaminu na komputerze, z uwagi na większą wygodę – mówi Karol Wilczyński, pomysłodawca akcji i współtwórca platformy ZDAY.

Próbny Egzamin Ósmoklasisty Online odbędzie się w terminie 16-18 kwietnia 2024 r. Każdego dnia będzie publikowany arkusz z innego przedmiot, tak jak na prawdziwym egzaminie. – Na języku polskim będą pytania do tekstu źródłowego i wypracowanie do napisania, a na angielskim słuchanka. Wszystko formą i treścią zbliżone do prawdziwych egzaminów – dodają organizatorzy.

Aby wziąć udział w próbnym egzaminie, wystarczy zapisać się na stronie <https://zday.pl/probny-egzamin-osmoklasisty-online/> [2] Tam również znajdują się dodatkowe informacje. Arkusze będą dostępne od rana do wieczora, tak aby każdy uczeń mógł wziąć udział w tym wydarzeniu.

Próbny egzamin online od ZDAY stwarza okazję do zweryfikowania wiedzy bez stresu, w domowych, komfortowych warunkach, a jednak możliwie zbliżonych do realiów prawdziwego egzaminu – chociażby pod kątem limitu czasu. Warto wykorzystać tę okazję, zwłaszcza że wzięcie udziału nic nie kosztuje. Rozwiązanie Próbnego Egzaminu Ósmoklasisty Online na pewno pomoże uzyskać wyższy rezultat w połowie maja.