W SP 5 gŏdōmy po ślōnsku!

Czy wiecie co to jest: „pakynhalter”, „szusblech”, „lynkiera”, „zic”? Uczniowie naszej szkoły wiedzą doskonale, dlatego po lekcjach mogą sobie na „kole” pojeździć 😉
W poniedziałek odbył się w SP5 Dzień Śląski. Poznaliśmy lepiej tradycje naszej małej ojczyzny; niesamowici goście sprawdzili naszą znajomość regionalnych słów; spędziliśmy przerwy, słuchając śląskiej muzyki, a czasem nawet śpiewając pod kierownictwem naszego wspaniałego wodzireja. Uczestniczyliśmy również w zabawach znanych m.in. z siemianowickich podwórek; nawet z Książkożercami poczytaliśmy „Małego Księcia”, który został przetłumaczony na śląski.
Wszystko to wśród pięknej dekoracji odnoszącej się do barw regionu i w tradycyjnych strojach, w wiankach.