Konkurs „Czysta ziemia. Czyste powietrze.”

Czyli – Wiatr w żagle: Edukacja o odnawialnych źródłach energii
W ubiegłym roku szkolnym nasi uczniowie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych o ekologii. Zajęciach, podczas których konstruowali małe turbiny wiatrowe oraz jedną większą, wielkości człowieka. Stworzyli w ten sposób rewelacyjny model, służący do nauki o odnawialnych źródłach energii.
Ze środków finansowych, pozyskanych od organizatora konkursu, zakupiliśmy prawdziwą turbinę wiatrową, którą zamontujemy na dachu szkoły. Pozyskaną energią uczniowie chętnie doładują smartfony oraz akwarium, która zdobi klasę lekcyjną.
Do działań włączyli się również rodzice naszych uczniów – niebieski stelaż pod turbinę wiatrową to ich zasługa – dziękujemy.
Przed nami pozostała ostatnia kwestia – wybór „żyjątek” do akwarium: rybki, ślimaki, jaszczurki, żółwie, pająki, węże… Jak tylko sprawa się wyjaśni – pochwalimy się 🙂
Projekt został zrealizowany dzięki grantowi finansowemu w ramach konkursu „Czysta Ziemia. Czyste Powietrze”. Organizatorem konkursu jest Fundacja Nasza Ziemia, a Sponsorem konkursu jest firma Procter & Gamble DS Polska SP. z o. o.