W bibliotece szkolnej odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki szkolnej. Celem spotkania było zapoznanie najmłodszych uczniów z zasadami korzystania z biblioteki oraz zachęcenie ich do systematycznego czytania książek.
Podczas uroczystości uczniowie wysłuchali krótkiego opowiadania o poszanowaniu książek, poznali regulamin biblioteki oraz dowiedzieli się, jak należy dbać o wypożyczone zbiory. Następnie złożyli uroczyste przyrzeczenie czytelnika, po czym zostali pasowani na czytelników.
Na zakończenie każdy uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom oraz swoją pierwszą wypożyczoną książkę. Spotkanie przebiegło w miłej i radosnej atmosferze, a uczniowie z dużym zainteresowaniem uczestniczyli w przygotowanych aktywnościach.







