Za nami wszystko co mogliśmy zrobić aby zawalczyć o tytuł laureata w konkursie „protoTYpuj!” zorganizowanego w ramach projektu „Nauka dla ciebie” przez Centrum Nauki Kopernik.
Nasza szkolna grupa MECH dała z siebie wszystko a efekt jest rewelacyjny. Przygotowaliśmy stacjonarny rower, który zamienia nasza energię wewnętrzna na energię elektryczną. Tą z kolei prowadzimy do rozdzielni a następnie do przetwornic, które stabilizują napięcie do maksymalnie 5V. Tu podłączamy nawet 7 telefonów bądź powerbanków jednocześnie.
Nasza pomoc naukowa stymuluje do zaciekawienia się mechanika, elektrycznością, elektronika czy ekologia – rower jest w znacznej mierze 'ubrany’ w prawdziwy mech – Chrobotek Alpejski.
Na chwilę obecną jest to również nasze szkolne centrum integracji dzieci, które, po podłączeniu telefonów, rozmawiają o wszystkim – wszak telefony się lądują 😀
Brawa dla Julki, Kingi, Pauliny, Emilki, Patryka, Bartka i Tomka. Spisaliście się na medal!

Zobaczcie sami:
MECH