Szkoła Podstawowa nr 5

w Siemianowicach Śląskich

W piątek uczniowie naszej szkoły z klas 2-5 wzięli udział w Turnieju Gier i Zabaw, organizowanym w MOSiR Pszczelnik. Dzieci, podzielone na 3 drużyny, rywalizowały z uczniami innych szkół w kategoriach wiekowych: rocznik 2010, rocznik 2009 i rocznik 2008. Reprezentanci SP 5 dali z siebie wszystko i świetnie się przy tym bawili. Nasi najmłodsi uczniowie zajęli 2 miejsce, uczniowie z rocznika 2009 – 3 miejsce, natomiast najstarsi – 1 miejsce. W ogólnej klasyfikacji nasza szkoły zajęła 2 miejsce. Sportowcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Oto nazwiska naszych reprezentantów:
Kl. 2a, 2b: Kornel Bogusz, Karolina Chyleńska, Oskar Czaplicki, Wanessa Piowczyk, Wiktoria Reguła, Patryk Jaromin, Marcel Opic, Łukasz Wąsik, Dominika Winiarska.
Kl. 3: Paulina Dżuman, Aleksander Kristek, Jakub Łukasik, Fabian Piowczyk, Dominik Stanek, Kajetan Śleziak.
Kl. 4a, 4c: Alicja Ambrożek, Mateusz Bogusz, Dawid Giec, Katarzyna Górska, Marta Kurczak, Milena Jarczyk, Oliwia Płaszewska, Wiktoria Pyzałka, Dylan Reder, Paulina Tomiak, Patryk Woronicz.
Kl. 5a: Kinga Cieślak, Paulina Głowoc, Oskar Konieczny, Zofia Skiba, Daniel Wajda.

 

 

Czytaj więcej...

Z okazji Dnia św. Patryka "zazieleniło się" na korytarzach naszej szkoły. W tym dniu chętni uczniowie mieli na sobie część garderoby w kolorze zielonym oraz przypiętą lub namalowaną zieloną koniczynkę. Uczniowie, którzy spełnili te warunki nie byli w tym dniu pytani. Z gazetki szkolnej można było dowiedzieć się najważniejszych informacji dotyczących Irlandii. W czasie przerw klasy V zorganizowały kiermasz, gdzie można było kupić „zielone i pomarańczowe” słodkości. Uczniowie klas I-IV zostali zaproszeni do wzięcia udziału w konkursie na kapelusz Leprechauna. Jury miało niełatwe zadanie, ponieważ wszystkie kapelusze zgłoszone do konkursu były piękne i starannie wykonane. Za najbardziej oryginalny uznano kapelusz Wiktorii Pyzałki z kl. IV c. Drugie miejsce zajął Dawid Lipka z IV a. Trzecie miejsce ex aequo zajęły Hanna Duda i Emilia Witek z kl. II a. Jury nie mogło oprzeć się urokowi kapeluszy Kingi Kwiatkowskiej, Igi Kiełbasy, Pauliny Kurczak oraz Pauliny Dżuman, które otrzymały wyróżnienia. Uczniowie klas starszych zostali zaproszeni do wzięcia udziału w quizie dotyczącym języka, muzyki, sportu oraz symboli Irladii. I tak w kategorii klas IV-V pierwsze miejsce zajęła drużyna z kl. IV c w składzie: Emilia Blacha, Milena Jarczyk. Miejsce drugie zdobyły uczennice kl. V b: Maria Ruta i Wiktoria Rzepka. Na miejscu trzecim uplasowali się ex aequo Oliwia Płaszewska i Karolina Soduś (kl. IV c) oraz Jakub Filipiak i Olaf Strzelczyk (IV a). Wśród klas VI-VII najlepsi okazali się Radosław Mazurek (VI b), Krzysztof Skiba (VI a) oraz Lena Śleziak (VI b).  Wszystkim gratulujemy i dziękujemy za wspólną zabawę.

 

 

Czytaj więcej...

Copyright © 2019 SP5 Siemanowice Rights Reserved.