W środę (24 października) pierwszoklasiści uczęszczający do świetlicy szkolnej brali udział w ważnym wydarzeniu. Tego dnia miało bowiem miejsce uroczyste Pasowanie na Świetlika, dzięki któremu najmłodsi uczniowie zostali oficjalnie przyjęci do grona społeczności świetlicowej. Na uroczystość przybył Pan Dyrektor, rodzice uczniów klas pierwszych, zaproszeni nauczyciele, a także uczniowie klas starszych.
Pierwszoklasiści stanęli przed nie lada wyzwaniem. Ich zadaniem było sprostać wielu próbom, przechodząc tym samym test gotowości świetlicowej. Dzieci zmierzyły się z  próbą ciemności, słuchu, intelektu, zręczności oraz uśmiechu. Wszystkie zadania zostały wykonane prawidłowo i z dużym zaangażowaniem. Widownia nagradzała starania pierwszoklasistów gromkimi brawami, a jury jednogłośnie stwierdziło, że dzieci bez trudu zdały świetlicowy egzamin.
W dowód przyjęcia uczniów do grona Świetlików nastąpiło uroczyste ślubowanie, a następnie pasowanie przez Pana Dyrektora. Dzieci otrzymały również pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Na koniec uczniowie przypinali swoje imiona do planszy przedstawiającej Rodzinę Świetlików, zostało także wykonane pamiątkowe zdjęcie ze Świetlikiem.
Pierwszoklasistom gratulujemy i życzymy samych miłych chwil spędzonych w naszej szkolnej świetlicy.

Copyright © 2018 SP5 Siemanowice Rights Reserved.