Szkoła Podstawowa nr 5

w Siemianowicach Śląskich

PRAWDZIWYCH PRZYJACIÓŁ POZNAJE SIĘ W BIEDZIE!
Te słowa pochodzące z jednej z najsłynniejszych bajek Adama Mickiewicza,  aktualne w każdej, nawet tak szybko zmieniającej się naszej rzeczywistości, zabrzmiały podczas tegorocznej Wigilii u Mickiewicza, która odbyła się 21go grudnia w ostatnim przed świętami dniu zajęć. Zarówno nasi najmłodsi uczniowie jak i przedstawiciele klas starszych zmierzyli się z trudnymi tekstami wieszcza. Podczas  świątecznego spotkania Kuba i Radek, którzy wcielili się w Mickiewicza współczesnego i Mickiewicza z epoki, zmagali się na argumenty, które miały stanowić o słuszności prawd zawartych w poezji. Całości przedstawienia dopełnił występ taneczny Anioły w wykonaniu uczennic naszej szkoły. Za rok ponowne spotkanie z naszym Patronem.

 

 

 

 

 

Copyright © 2019 SP5 Siemanowice Rights Reserved.