Szkoła Podstawowa nr 5

w Siemianowicach Śląskich

    10 i 11 stycznia naszą szkołę ogarnęło czerwone szaleństwo. Powód? 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Społeczność szkolna zorganizowała kiermasz, by przyłączyć się do działań na rzecz fundacji WOŚP.
    Zagraliśmy wspólnie – uczniowie, rodzice, nauczyciele. Przygotowaliśmy przepyszne ciasta, słodkie galaretki oraz tryskające zdrowiem sałatki. Uczniowie zadbali o to, by kolorowe plakaty i serca przypominające o akcji wypełniły korytarze szkoły po brzegi. Wszystkiemu towarzyszyły dźwięki muzyki. Do naszych działań przyłączyli się również uczniowie z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących MERITUM w Siemianowicach Śląskich. Młodzież nie mogła wyjść z podziwu, widząc, do jak wielkich rozmiarów urosła prowadzona przez nas akcja.
    Był to niezwykły dzień. Na twarzach uczniów gościły uśmiechy, a skarbonki zapełniały się w bardzo szybkim tempie. Wspólnie zorganizowany kiermasz okazał się olbrzymim sukcesem. Dziękujemy wszystkim, którzy się do tego przyczynili. Razem udowodniliśmy, że każdy może pomagać potrzebującym – wystarczy tylko chcieć!

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2019 SP5 Siemanowice Rights Reserved.